eKrona została oficjalną cyfrową monetą Szwecji

Po latach badań i rozwoju szwedzki bank centralny w końcu stworzył i ustanowił eKronę – pierwszą na świecie popieraną przez rząd zdecentralizowaną walutą.

Tokeny i waluta są dostępne do natychmiastowego zakupu, sprzedaży i użytkowania poprzez oficjalną stronę internetową eKrony. Jedynym zadaniem oficjalnej strony jest obracanie, dystrybucja i umożliwienie bezpiecznych transakcji przy użyciu nowo ustanowionej cyfrowej monety.

W momencie pisania tego artykułu cena jednej eKrony to 0,2€. Jest wyraźnie tańsza od jakiegokolwiek jej rywala. W momencie pisania, cena Bitcoina to 34.786,24€, a Ethereum to  2.623,19€.

Historycznie, za każdym razem kiedy naród lub korporacja ogłasza sponsoring cyfrowego aktywa, cena wystrzeliwuje w kosmos, zostawiając inwestorów z wysokimi zyskami. Wielu ekspertów biorąc pod uwagę ogromne wsparcie ze strony rządu, wróży eKronie pójście w ich ślady. Bitcoin stworzył nowe pokolenie milionerów, a teraz czas na to, że e-krona zrobi to samo.

Ten ruch umacnia Szwedów i Europejczyków na pozycji globalnych liderów w finansach, jako że inwestycja w ekronę jest gorąco polecana większości mieszkańców Unii Europejskiej ze względu na potencjalne zyski. Stworzenie zdecentralizowanej waluty jest postrzegane jako kolejny krok w rozwoju Unii Europejskiej.

Nasi dziennikarze przeszli przez proces zakupu, aby prześledzić jego złożoność i uznali, że jest bardzo prosty. Po prostu wejdź na oficjalną stronę ekrony i kliknij „zapisz się”. Następnie wpisz niezbędne dane i wybierz „otwórz konto”. Zostaniesz wtedy przekierowany na konto autoryzowanego brokera, dostępnego w twoim rejonie, gdzie będziesz mógł dokonać zakupu. Miej na uwadze, że możesz zostać poproszony o odebrania automatycznego telefonu w celu weryfikacji.

Minimalny depozyt to zaledwie 250$, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę potencjał rozwoju zdecentralizowanej waluty. Z zakupem nie wiążą się żadne opłaty za transakcję. Zyski i początkowa inwestycja mogą być wypłacone w dowolnym momencie zgodnie z lokalnymi regulacjami.

Jeśli ekrona pójdzie w ślady Bitcoina, to początkowa inwestycja 250$ może być wyceniona na sporo ponad 10 milionów dolarów.

“Z oficjalnym poparciem rządu ryzyko jest  małe, a kondycja rynku jest idealna do inwestowania. Główne indeksy giełdowe są niskie i wielu z nas zwraca się w stronę ekrony, aby uzyskać bezprecedensowe zyski. To nasza szansa na wczesne zainwestowanie, nie przegap kolejnej szansy na poziomie Bitcoina” – tak w wywiadzie skomentował to starszy makler ze znanego funduszu hedgingowego, który woli pozostać anonimowy.

“Nie można oprzeć się zainwestowaniu w tę okazję. To pierwsza cyfrowa waluta wspierana przez kraj. Kraj ma mnóstwo kapitału i płynności, więc nie ma szans na upadek” – mówi M.Pastor, znany  inwestor i przedsiębiorca.

Dodatkowo e-krona może rozwiązać europejski problem z walidacją aktyw. Jako że dane są przechowywane w Blockchainie, europejskie banki będą mogły błyskawicznie zweryfikować aktywa osoby posiadającej e-krony. Obecnie niektóre kraje zmagają się z obciążeniami – sytuacja w której osoba  pobiera pożyczkę na nieistniejące zabezpieczenie. e-krona zapobiegnie takim sytuacją w przyszłości.

“Korzystanie z inteligentnych umów możliwych dzięki cyfrowej walucie e-krona pozwoli szwedzkiemu rządowi na śledzenie aktyw i zobowiązań i upewnić się, że wiele pożyczek nie jest pobieranych na jedno zabezpieczenie” – mówi starszy badacz blockchain J.Rothers.

Z interesem po stronie użytkowników i rządu w e-kronie, jest łatwo zobaczyć, dlaczego tak wielu inwestorów korzysta z możliwości wskoczenia w walutę, której wartość za monetę szybko wzrośnie.

Obecnie cały obrót ekroną jest możliwy wyłącznie przez tych autoryzowanych brokerów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Top